Informacja o jednostce

Przedszkole Miejskie Nr 7 powstało w 1968 roku. Działa na terenie Pruszkowa, w dzielnicy Żbików. Mieści się w budynku willowym, jednopiętrowym zaadaptowanym do celów przedszkolnych.


Znajduje się w zielonej dzielnicy, z dala od tras szybkiego ruchu i zakładów przemysłowych przy jednokierunkowej ul. Słowackiego. Posiada piękny zielony, zadrzewiony teren zabaw z bezpiecznym sprzętem terenowym.


Zatrudniamy 18 osób personelu. 7 nauczycieli posiadających wykształcenie wyższe zawodowe o kierunku wychowanie przedszkolne w tym nauczyciel-psycholog i 11 pracowników obsługi. Kadrę pedagogiczną i personel obsługi stanowi zespół ludzi z powołania, oddanych dzieciom, kochających swoją pracę i dzieci.


Przedszkole posiada Statut Przedszkola dokument regulujący funkcjonowanie przedszkola zgodnie z prawem oświatowym.. W doborze celów i zadań wychowania przedszkolnego uwzględniamy podstawę programową oraz program "Nasze Przedszkole" - program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci" M. Kwaśniewskiej i W. Żaba-Żabińskiej. Korzystamy również z programów autorskich naszych nauczycieli.


Zapewniamy ciepłą, przyjazną, domową atmosferę w bezpiecznych warunkach. Sale przedszkolne wyposażone są w kreatywne, atrakcyjne zabawki. Nauczyciele wykorzystują w pracy z dziećmi bogata gamę pomocy dydaktycznych.


Trzy oddziałowe przedszkole sprawia, że grupy dzieci są łączone wiekowo: I grupa to dzieci 3-4 letnie, II grupa to dzieci 4-5 letnie i III grupa dzieci 5-6 letnie.


Staramy się o zabudowę tarasu w celu stworzenia dodatkowej sali rekreacyjno-gimnastycznej i w planach inwestycyjnych miasta przewiduje się modernizację i rozbudowę budynku.


Dobre stosunki z organem prowadzącym, zainteresowanie problemami naszej placówki zapewniają środki finansowe na funkcjonowanie i realizację zamierzonych działań. Miasto systematycznie prowadzi remonty poprawiając stan techniczny i bezpieczeństwo funkcjonowania przedszkola.

 

Opublikowane przez: Agnieszka Ołdakowska | Data wprowadzenia: 2015-08-27 10:29:25.
Data wprowadzenia: 2015-08-27 10:29:25
Opublikowane przez: Agnieszka Ołdakowska